• O przedszkolu

• Patronem naszego przedszkola jest Wróbelek Elemelek

bohater opowiadań dziecięcych pt;

"O wróbelku Elemelku "-Hanny Łochockiej.

Miejskie Przedszkole Nr 90 im. Wróbelka Elemelka mieści się na ul. B .Chrobrego39 w wolno stojącym budynku  z przylegającym do niego ogrodem przedszkolnym wyposażonym w urządzenia rekreacyjne dostosowane do możliwości rozwojowych dzieci przedszkolnych. Placówka znajduje się w bliskim sąsiedztwie Parku Śląskiego.

Przedszkole posiada 5 przestronnych, jasnych i kolorowych sal, do których może uczęszczać 100 wychowanków. Liczba dzieci w oddziale nie przekracza 25 osób - dzieci są grupowane w oddziałach w/g zbliżonego wieku .Przedszkole jest czynne w godz. od 6.00-17.00 w dni robocze od poniedziałku do piątku.

Wysoce wykwalifikowana kadra pedagogiczna dba o wszechstronny rozwój dzieci , stosując w swej pracy nowatorskie metody nauczania .Nauczyciele realizują programy własne oraz innowacje pedagogiczne. Placówka przedszkolna rozwija twórcze myślenie dzieci. Bardzo nam zależy, aby było to miejsce wyjątkowe. Wieloletnie doświadczeniekadry pedagogicznej i obsługowej placówki jej kompetencje zawodowe i pasje tworzą miejsce ciepłe, rodzinne – przyjazne dziecku i rodzicom.

W przedszkolu zatrudnieni są specjaliści –psycholog i logopeda nauczyciel rozwijający uzdolnienia sportowe,  religii, rytmiki oraz j angielskiego.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.....