• Dzień Otwarty w przedszkolu!

• Szanowni Państwo, drogie dzieci!

W dniu 06.03.2023 r. w godzinach 10:00-11:00 odbędzie się dzień otwarty u Wróbelka Elemelka dla wszystkich dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przyjdą do przedszkola.

W programie:

Warsztaty teatralne  „Takie sobie bajeczki” z prawdziwymi aktorami z teatru „Gry i Ludzie”,

wesołe zabawy, wiele niespodzianek oraz zwiedzanie przedszkola.

Z niecierpliwością na Was czekamy!

• Rekrutacja 2024/25 Serdecznie Zapraszamy do naszego przedszkola :) :)

• Rekrutacja do przedszkoli oraz szkół podstawowych z oddziałami rocznego obowiązkowego przegotowania przedszkolnego, dla których organem prowadzącym jest Miasto Katowice, odbywa się w oparciu o zasadę powszechnej dostępności oraz o przepisy ustawy z dnia z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe (Dz. U. z 2023 r. poz. 900,) na dany rok szkolny przy wsparciu systemu elektronicznego. Termin i zasady określane są corocznie zarządzeniem Prezydenta Miasta Katowice.

Rekrutacja podstawowa od 13.03.2024

od godz. 11:00 do 26.03.2024 do godz. 13:00,

rekrutacja uzupełniająca od 17.04. 2024

od godz. 8:00 do 19.04.20243 do godz.13:00

Link – https://bip.katowice.eu/Ogloszenia/Zarzadzenia/zarzadzeniaSzczegoly.aspx?id=14430&menu=620 z dnia 8 grudnia 2023 r. w sprawie ustalenia na rok szkolny 2024/2025 terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, publicznych innych form wychowania przedszkolnego, klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, a także klas wyższych niż klasa pierwsza publicznych szkół i oddziałów sportowych oraz dwujęzycznych, jak również podania do publicznej wiadomości kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnymi postępowaniu uzupełniającym, a także dokumentów niezbędnych do potwierdzenia spełnienia tych kryteriów i liczbę punktów możliwą do uzyskania za poszczególne kryteria.

W procesie naboru, nie biorą udziału dzieci obecnie uczęszczające do przedszkola, których rodzice składają pisemną „Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego”

w dniach od 26 lutego do 5 marca 2024 r.

Nowi kandydaci rozpoczynają rekrutacje/składanie wniosków od

13.03.2023 od godziny 11:00

Proces rekrutacji  do wszystkich publicznych przedszkoli prowadzonych przez Miasto Katowice wspomagany jest poprzez system elektroniczny,wprowadzony system zapewnia pełne bezpieczeństwo danych osobowych na wszystkich etapach rekrutacji.

Rodzice starający się o przyjęcie dziecka do przedszkola logują się na stronie internetowej podanej do informacji w terminie poprzedzającym nabór) i wprowadzają dane do formularza zgłoszenia dziecka do przedszkola.

Po zalogowaniu się na rekrutacyjną stronie internetową – należy uważnie wypełnić wniosek, zaznaczyć odpowiedzenie kryteria. Po wypełnieniu należy go wydrukować, podpisać,  jeżeli dane kryterium tego wymaga – dołączyć odpowiednie dokumenty – i dostarczyć do przedszkola pierwszego wyboru!!!

Uwaga: o przyjęciu lub nieprzyjęciu dziecka do przedszkola nie decyduje kolejność rejestracji wniosków w systemie!

Zasady są identyczne dla wszystkich Miejskich Przedszkoliw Katowicach.

• W poszukiwaniu pasji ...

• Anetka z grupy Biedroneczki w ostatnim czasie miała możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju zawodach w łyżwiarstwie figurowym na lodzie. Były to min.

Ogólnopolskie Zawody o Kryształowy Dzban Krynicy-Zdroju

"Opolska Łyżwa" w Opolu.

Kolejne zawody już niebawem  21 lutego w Katowicach "Edge Cup" na szczeblu międzynarodowym.

Nasza młoda artystka dzięki systematycznej pracy, ogromnemu poświęceniu, zaangażowaniu z uśmiechem na twarzy, każdego dnia uczestniczy w treningach. Uwielbia to co robi i całym serduszkiem spełnia swoje marzenia. Każda figura, każdy krok wymaga tysiąca powtórzeń. Jak każdy sport wymaga poświęcenia, nabywania umiejętności radzenia sobie ze stresem, opanowania w dążeniu do osiągnięcia celu, a także dodaje pewności siebie.

Trzymamy kciuki, za Anetkę życzymy powodzenia i dalszych sukcesów!

• Występy artystyczne naszych przedszkolaków

• Biedroneczki oraz Motylki umiliły naszym kochanym seniorom uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Nasi maili artyści włożyli dużo serduszka w wytęp artystyczny, a na twarzach naszych seniorów zagościł uśmiech.

Pięknie dziękujemy za zaproszenie.

Mamy nadzieję do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do zobaczenia filmiku.

• Rekrutacja do publicznych przedszkoli miasta Katowice na rok szkolny 2024/2025

​Serdecznie zapraszamy

Rekrutacja podstawowa od 13.03.2024 od godz. 11:00 do 26.03.2024 do godz. 13:00,

rekrutacja uzupełniająca od 17.04. 2024  od godz. 8:00 do 19.04.20243 do godz.13:00

w dniach od 26 lutego do 5 marca 2024 r.

Nowi kandydaci rozpoczynają rekrutacje/składanie wniosków od

13.03.2023 od godziny 11:00

Portal eNabór - Miasto Katowice (e-nabor.pl)

Po zalogowaniu się na rekrutacyjną stronie internetową – należy uważnie wypełnić wniosek, zaznaczyć odpowiedzenie kryteria. Po wypełnieniu należy go wydrukować, podpisać,  jeżeli dane kryterium tego wymaga – dołączyć odpowiednie dokumenty – i dostarczyć do przedszkola pierwszego wyboru.

Zasady są identyczne dla wszystkich Miejskich Przedszkoliw Katowicach.

• Zebranie

• Zapraszamy Szanownych Rodziców na zebranie podsumowujące

I semestr 2023/2024

w dniu 21.02.2024 o godz.17:00

(zebranie ogólne na auli przedszkolnej, a następnie w grupach)

Na zebranie nie przyprowadzamy dzieci.

Obecność obowiązkowa :)

• Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

• Jesteśmy dumni z naszej Jagódki, która włączyła się w zbiórkę

Fundacji Wielka Orkiestra Śwątecznej Pomocy.

Pięknie dziękujemy rodzicom i młodej wolontariuszce!

Pomaganie zmienia świat na lepsze!