• Drodzy Rodzice, kochane dzieci już w poniedziałek 25.09.2023 r weźmiemy udział w AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA.

• Prosimy, aby dzieci były ubrane wygodnie, stosownie do panujących warunków atmosferycznych.

W naszych działaniach wezmą udział  nasi przedszkolacy z każdej grupy.

Misiaczki, Pingwinki, Motylki i Biedroneczki

Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata.  Dzieci będą  pomagały w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego. Dzięki temu wokół przedszkola zrobi się czysto i przyjemnie.

Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już  w tym wieku należy dziecku ukazać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody.

Głównym celem tej akcji jest ukazanie dzieciom skutków "zaśmiecania świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska i recyklingu.

Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

• 15.09.2023 r

• Zapraszamy wszystkich przedszkolaków do wspólnej zabawy.

W dniu 15.09.2023 roku w Naszym Przedszkolu będziemy obchodzić „Dzień Kropki”, zachęcamy aby w tym dniu dzieci ubrane były w odzież w kropeczki albo posiadały na odzieży akcent kropki wykonany samodzielnie.

• Motylki, Pingwinki i Biedronki :)

• W dniu 22.09.2023 r. nasi przedszkolacy wezmą udział we wspólnym sadzeniu cebulek w Parku Śląskim.

Bardzo prosimy rodziców o odpowiedni ubiór dzieci w tym dniu w zależności od pogody.

• Katowicka Karta Mieszkańca

•  Szanowni Rodzice uczniów katowickich szkół Zachęcamy do założenia Katowickiej Karty Mieszkańca dla siebie i swoich dzieci. Jako jej posiadacze uzyskacie Państwo dostęp do wielu zniżek i atrakcji proponowanych przez jednostki miejskie oraz partnerów prywatnych, którzy przyłączyli się do Programu.

Zniżki, do których uprawnia KKM, przysługują wszystkim mieszkańcom Katowic oraz osobom rozliczającym w naszym mieście podatki. Jak to zrobić? Jesteś na stałe zameldowany w Katowicach? Możesz samodzielnie założyć Katowicka Kartę Mieszkańca bez konieczności składania wniosku oraz udania się do urzędu. Aby uzyskać kartę w ten sposób, należy pobrać bezpłatną aplikację

Katowicka Karta Mieszkańca z Google Play (smartfony z system Android) lub App Store (smartfony z systemem IOS), uruchomić ją, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami.

Wolisz Kartę w formie plastikowej? Udaj się do Urzędu Miasta Katowice - do Biura Obsługi Mieszkańców przy Rynku 1.

Po wypełnieniu wniosku i poprawnej jego weryfikacji Kartę otrzymasz od ręki. Nie masz stałego zameldowania ale rozliczasz podatek dochodowy od osób fizycznych w mieście Katowice? Możesz wyrobić Kartę zarówno w formie plastikowej, mobilnej jak i wirtualnej. Aby je otrzymać musisz zgłosić się do Biura Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Katowice przy Rynku 1 i wypełnić odpowiedni wniosek. Do wniosku należy okazać do wglądu pierwszą stronę zeznania PIT za rok poprzedni - poświadczoną przez I lub II Urząd Skarbowy w Katowicach (pieczątka Urzędu) lub zaświadczenie wydane przez Urząd Skarbowy  o odprowadzeniu podatku w Katowicach lub w przypadku rozliczenia zeznania PIT przez Internet – pierwszą stronę PIT wraz z wydrukowanym UPO (Urzędowym Poświadczeniem Odbioru).

Chcesz wyrobić KKM dla swoich dzieci? Twoje dzieci do 18 roku życia również są uprawnione do otrzymania karty. Aby ją otrzymały, dopisz dane dzieci na wniosku, a i one będą mogły cieszyć się z posiadania KKM. Załóż kartę już dziś i korzystaj z wielu atrakcji i zniżek! Z KKM korzystasz taniej z usług jednostek miejskich, które oferują zniżki na baseny   i kąpieliska, korty tenisowe, siłownie i lodowiska jak również zniżki na bilety wstępu do jednostek o charakterze kulturalnym. Partnerzy prywatni oferują zniżki w zakresie: usług fryzjerskich/kosmetycznych, medycznych, optycznych, gastronomicznych, turystyki i wypoczynku, ciekawego spędzania czasu wolnego i wiele innych.

Szczegóły poniżej